Děkanství České Budějovice
 

Rekonstrukce katedrály

Fotografie z otevření a vysvěcení katedrály naleznete zde

 

 

Všem dárcům srdečně děkujeme.

 

REKONSTRUKCE KATEDRÁLY SV. MIKULÁŠE a DĚKANSTVÍ

2011 / 2013

Českobudějovická katedrála svatého Mikuláše se 11. června 2011 uzavřela pro veřejnost. Důvodem je celková rekonstrukce chrámu.

Během doby, kdy bude  katedrála v rekonstrukci, převezme dočasně její provoz kostel Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí. Očekává se,  že katedrála bude uzavřena přibližně na dobu dvou let. 

 

Název projektu: Turistické, kulturní a společenské zázemí v areálu katedrály sv. Mikuláše a děkanství v ČB.

Registrační číslo projektu: CZ.1.14/3.2.00/05.01384

Předpokládaný termín dokončení: květen 2013

Popis realizace projektu: Součástí rekonstrukce katedrály je vybudování nových rozvodů elektřiny a s tím související instalace nového osvětlení. Bude položena nová podlaha (a nové podlahové topení). Na závěr bude interiér samozřejmě nově vymalován. Stranou nezůstane ani umělecká výzdoba chrámu. Podmínkou rekonstrukce je zachování historického rázu katedrály, který se datuje od jejího vzniku ve 13. století; současně ale budou provedeny změny odpovídající požadavkům dnešní společnosti (bezbariérové vstupy apod.)
V rámci projektu dojde také k částečné rekonstrukci přízemních prostor děkanství.
Rekonstrukce katedrály si vyžádá zhruba 27 milionů korun. Poměrná část, o kterou zažádalo děkanství u sv. Mikuláše, je již přislíbena z Regionálního operačního programu.

 

Tento projekt "Turistické, kulturní a společenské zázemí v areálu katedrály sv. Mikuláše a děkanství v ČB." je spolufinancován Evropskou Unií.

 

Ke stažení: